Przesłuchania świadków
Od lutego 2024 roku rozpoczęły się systematyczne przesłuchania świadków, pamiętających osobę Sługi Bożego. Zazwyczaj były to poniedziałki, ze względu na harmonogram pracy w sądzie diecezjalnym. Dotychczas przesłuchano ich ponad 80, z czego 37 w roku 2025. Pośród świadków byli między innymi ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. bp Jan Zając i ks. bp Kazimierz Górny, emerytowany ordynariusz z Rzeszowa a wcześniej biskup pomocniczy w Krakowie. Do niektórych nie udało się dotrzeć. Wielu świadków jest obecnie po drugiej stronie życia. Oni mogą nam tylko pomagać duchowo. Byli też krewni ks. Marszałka, ale niestety już z młodszych pokoleń oraz wielu naszych parafian z Łodygowic. Na obecnym etapie procesu przesłuchania świadków są zasadniczo zakończone.
Pragnę tu wyrazić moją wielką wdzięczność wszystkim prowadzącym te przesłuchania. Na pierwszym miejscu oczywiście jest Delegat Księdza Biskupa w trybunale, ks. dr Marcin Krzemień, który ofiarnie i profesjonalnie prowadził przesłuchania. Również tutaj chciałbym wyrazić moją wielką wdzięczność wobec promotora sprawiedliwości, a jest nim mój współbrat ks. Krzysztof Dudek SCJ. Trudno dzisiaj policzyć ile przebył kilometrów, by uczestniczyć we wszystkich przesłuchaniach i troszczyć się o ich poprawność prawną. Dziękuję bardzo notariuszom. Ks. Robert Kasprowski pełnił tę posługę ze szczególnym zaangażowaniem, gdyż znał prawie wszystkich świadków jeszcze z czasów swojej posługi duszpasterskiej w Łodygowicach. Również dziękuję ks. Tomaszowi Karpeta, który godził swoją pracę katechetyczną z posługą w trybunale postulacyjnym.