Zaproszenie 16 marca 2020

został wyświęcony na kapłana w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Oto przy Grobie naszego Pana rodzi się nowy kapłan i rusza na misję głoszenia Dobrej Nowiny. Dzień naznaczony wielkim milczeniem i klimatem pokory w Kościele odbije się wyraźnym akcentem w całym życiu ks. Prałata. Dla nas, w parafii Łodygowice, ważną datą jest 8 marca 1951, kiedy to rozpoczął swoje posługiwanie kapłańskie w naszej wspólnocie, wśród naszych dziadków i rodziców. Ale tym samym miesiącu, już po dwóch latach pobytu w Łodygowicach, 12 marca 1953 roku, zostaje usunięty z parafii przez komunistów. Do tego, w roku następnym, będąc na wygnaniu, przeżywa śmierć swojej mamy Jadwigi (23 marca 1954). Czy to nie przypominało w jakimś sensie trudnej drogi krzyżowej? Po czterech latach, znowu w marcu (3 marca 1957) pokornie, na wyraźną prośbę biskupa, wraca do naszej parafii, mając całą świadomość odpowiedzialności za tę decyzję. Tak więc miesiąc marzec, zawsze związany w Kościele z Wielkim Postem, zaznaczył się w życiu ks. Marszałka trudną drogą krzyżową wraz z Chrystusem. Jednak w tym czasie doznawał także niewątpliwej pociechy płynącej z Tajemnicy Zwiastowania oraz z Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Kościoła Świętego, którego tak bardzo czcił. 

Kochani! Jak co miesiąc serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w przygotowaniach do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Tym razem naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. dr Tadeusz Mrowiec, proboszcz w Mszanie Dolnej i niedawno jeszcze Ojciec Duchowny w Seminarium Krakowskim. 

Zatem stwórzmy wspólnotę modlitewną w poniedziałek, 16 marca o godzinie 17.00 w naszym kościele w Łodygowicach. Kto może niech dołączy do nas w Łodygowicach. Kto nie może przybyć, niech się modli w tym czasie. Najważniejszym argumentem przed Bogiem jest zawsze nasza jedność na modlitwie.Postulator

ks. Stanisław Mieszczak SCJ